تماشا کردن – ساعت پزشکی پرونده بهداشت

تماشا کردن – ساعت: پزشکی پرونده بهداشت دانشگاه کیارستمی وزارت بهداشت عباس کیارستمی درگذشت عباس کیارستمی

گت بلاگز اخبار بین الملل واکنش‌های جهانی به انفجار تروریستی در مصر

مقام های متفاوت کشورهای دنیا به انفجار بمب در سیناء مصر تصویر العمل نشان داده و آن را محکوم کردند.

واکنش‌های جهانی به انفجار تروریستی در مصر

تصویر العمل هایی جهانی به انفجار تروریستی در مصر

عبارات مهم : بیانیه

تصویر العمل هایی جهانی به انفجار تروریستی در مصر

مقام های متفاوت کشورهای دنیا به انفجار بمب در سیناء مصر تصویر العمل نشان داده و آن را محکوم کردند.

«دونالد ترامپ» مدیر جمهوری آمریکا راجع به حمله تروریستی امروز مصر در توئیتی نوشت: حمله تروریستی وحشتناک و وحشیانه علیه نمازگزاران بی دفاع و بیگناه در مصر؛ دنیا نمی تواند تروریسم را تحمل کند. ما باید قدرت نظامی آنها را شکست دهیم و ایدئولوژی افراط گرایی را که پایگاه وجودی آنها را تشکیل می دهد بی اعتبار کنیم.

واکنش‌های جهانی به انفجار تروریستی در مصر

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت حمله تروریستی امروز مصر را محکوم کرد. وی حمایت خود را از تمامی اقداماتی که قاهره در جهت حفظ امنیت خود اتخاذ می کند، اعلام کرد.

مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز گفت: من به شدت این انفجار تروریستی که منجر به قربانی شدن شماری از شهروندان مصری شد را محکوم می کنم و مراتب تسلیت خود را به خانواده های قربانیان و مردم مصر ابرز می دارم.

مقام های متفاوت کشورهای دنیا به انفجار بمب در سیناء مصر تصویر العمل نشان داده و آن را محکوم کردند.

اتحادیه عرب نیز با صدور بیانیه ای اتفاق تروریستی العریش را محکوم و بر حمایت از تلاش های مصر در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

ابومازن مدیر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز به نیابت از مردم فلسطین حمله تروریست ها به نمازگزاران مصری را محکوم و اعلام کرد: ما اطمینان کامل داریم که این جنایات هرگز تاثیری بر عزم مصر در جهت مبارزه با تروریسم نخواهد گذاشت.

«احمد محجوب» سخنگوی وزارت خارجه عراق نیز در بیانیه ای ضمن محکوم کردن اتفاق امروز مصر اعلام کرد: تروریسم تنها محدود به یک منطقه یا دین نیست. ما بار دیگر دعوت خود را در خصوص تلاش جهت نابود کردن تروریسم و منابع فکری افراطی آن که تمامی بیگناهان در سرتاسر دنیا را نشانه قرار داده هست، تکرار می کنیم.

واکنش‌های جهانی به انفجار تروریستی در مصر

وزارت امور خارجه تونس نیز در بیانیه ای اعلام کرد: قربانی شدن دهها شهروند مصری بیگناه را محکوم می کنیم. دولت و ملت تونس عمیقا با خانواده های قربانیان این حمله تروریستی ابراز همدردی می کند.

عبدالله دوم پادشاه اردن نیز خبر تسلیت جهت عبدالفتاح السیسی مدیر جمهوری مصر ارسال کرد. وی همچنین بر همبستگی کامل امان با مصر و حمایت از قاهره در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

مقام های متفاوت کشورهای دنیا به انفجار بمب در سیناء مصر تصویر العمل نشان داده و آن را محکوم کردند.

جمعیت الوفاق بحرین، جنبش جهاد اسلامی، کمیته های مقاومت مردمی فلسطین، جبهه خلق جهت آزادی فلسطین و جنبش انصارلله یمن نیز کشته شدن نمازگزاران در اتفاق تروریستی العریش را محکوم کردند.

وزارت امور خارجه سوریه نیز جنایت وحشتناک تروریست ها در حمله به نمازگزاران مصری را به شدت محکوم کرد.

واکنش‌های جهانی به انفجار تروریستی در مصر

به گزارش الجزیره، ولادیمیر پوتین مدیر جمهوری روسیه نیز اتفاق تروریستی امروز در شهر العریش مصر را به مردم و دولت مصر تسلیت گفت.

وی اعلام کرد: مسکو آمادگی دارد تا با قاهره در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری کند.

«ترزا می» نخست وزیر انگلیس منشتر شدن پیامی در توئیتر در خصوص حمله تروریستی به مسجدی در سیناء مصر نوشت: از حمله بزدلانه به مسجدی در شمال سیناء هراسان شدیم. با تمامی مردم مصر که به واسطه این حمله شیطانی و وحشیانه آسیب دیده اند همدردی می کنم.

بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس نیز در پیامی شبکۀ اجتماعی توییتر انفجار تروریستی اخیر مصر را به دولت این کشور تسلیت گفت.

به گزارش المیادین، حزب الله لبنان در بیانیه ای حمله تروریستی امروز در شهر العریش مصر را محکوم کرد. در این بیانیه آمده است: حزب الله به شدت این جنایت وحشیانه که یک مسجد را نشانه قرار داده بود، محکوم می کند.

در این بیانیه آمده است: این حمله نتیجه تفکر افراطی وتکفیری وهابیت هست، تفکری که مسلمانان و مومنانی را که پیرو این تفکر نیستند، کافر تلقی می کند.

در ادامه بیانیه با خانواده های قربانیان و ملت و دولت مصر ابراز همدردی شده است است.

حزب الله لبنان در این بیانیه اعلام کرد: این جنایت در چارچوب جنایاتی صورت می گیرد که نشانه از آن ایجاد رعب و وحشت و هرج و مرج در منطقه است.

به گزارش المنار، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت ما اقدام جنایتکارانه که مسجدی در شمال سینا را نشانه قرار داد، به شدت محکوم می کنیم.

به گزارش رسانه های مصری، عبدالفتاح السیسی مدیر جمهور مصر هم در تصویر العمل به این حمله تروریستی گفت که ما در این جنگی که مصر علیه تروریسم شروع کرده پیروز خواهیم شد.

وی افزود: این اقدام پلید، بدون مجازات قاطعانه و بازدارنده، باقی نخواهد ماند.

ریاست جمهوری مصر تاکید کرد: همه کسانی که در این تجاوز یا جنبش به انجام آن نقش داشتند و یا بودجه آن را تامین کردند، به عدالت سپرده خواهند شد.

السیسی در ادامه گفت که حمله تروریستی در شمال سینا، حمله ای پست و بزدلانه هست. وی افزود که نیروهای مسلح مصر به زودی انتقام شهدای این انفجار را خواهند گرفت.

السیسی اظهار داشت: مصر به نیابت از کل دنیا با تروریسم مقابله می کند و این انفجار عزم ما در مبارزه با تروریسم را زیاد می کند.

همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان این حمله تروریستی را به شدت محکوم کرد.

لازم به ذکر است یک مسجد در شهر العریش واقع در سیناء مصر امروز نشانه حمله مسلحانه قرار گرفت. بنا بر اعلام شاهدان عینی، افراد مسلح به مسجدی در روستای الروضه واقع در غرب العریش یورش بردند و در جریان برگزاری نماز جمعه، بمبی را در اطراف مسجد منفجر کردند.

طبق اطلاعات انتشار یافته از سوی منابع رسمی مصر، در این حمله ۲۳۵ نفر کشته و ۱۳۵ تن دیگر زخمی شده است اند. در میان قربانیان این حمله، کودکان نیز به چشم می خورند.

تصویر العمل کشور عزیزمان ایران به حمله تروریستی در مصر

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهرام قاسمی سخنگوى وزارت خارجه اقدام تروريستى و وحشيانه صبحگاه امروز در شهر العريش مصر كه صدها کشته و مجروح از میان نمازگزاران بر جای گذاشت را به شدت محكوم كرد.

قاسمى ضمن ابراز همدردى با خانواده هاى قربانيان اين اتفاق و مردم مصر، تصريح كرد: بى ترديد تروريسم تكفيرى كه اين روزها مجبور سخت ترين شكست هاى خود در منطقه شده، از هيچ كوشش مذبوحانه و اقدام بی رحمانه اى براى ابراز وجود مجدد دريغ نمى ورزد و اين مسؤوليت دولت هاى منطقه را براى آشنایی واقعى و دقيق تروريسم و مقابله جدی و جمعى با آن دو چندان می کند.

سخنگوی دستگاه ديپلماسی تمامی ملت ها و دولت ها را در این برهه خاص به هوشياری هرچه بيشتر در برابر توطئه های جديد شكست خوردگان خون ریز و فوت آفرين فراخواند.

مصر از اقدام تلافی جویانه در رابطه با حمله تروریستی سیناء خبر داد

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، در این حمله 2خودروی متعلق این عنصرهای در منطقه بیابانی الریشه نزدیک روستای الروضه نشانه قرار گرفت.

این منطقه پایگاه عنصرهای افراطی در عمق صحرا و نزدیک محل حمله تروریستی روز جمعه به مسجد روستای الروضه به شمار می رود.

براساس این گزارش نیروهای ارتش همچنان به تعقیب عنصرهای باقیمانده ای که در حمله تروریستی روز جمعه شرکت داشتند، ادامه می دهند.

این در حالی است که مهاجمان هنگام اقامه نماز جمعه بمبی را بین نمازگزاران منفجر و در پی آن شروع به تیراندازی به سوی آنها کردند.

منابع امنیتی گفتند که در بین قربانیان شماری نظامی نیز دیده می شود ولی زیاد قربانیان غیرنظامی هستند.

این منابع افزودند که تروریست ها همچنین با استفاده از چهار دستگاه ماشین مسجد را محاصره کردند و نماز گزاران را به رگبار بستند.

بنابه اعلام رسانه ها مدیر جمهوری مصر در پی این حمله سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

همچنین در تمامی استان های این کشور اوضاع فوق العاده اعلام شده است و ارتش به نیروهای خود در شبه جزیره سینا آماده باش کامل داده است.

شبکه تلویزیونی المیادین نیز در خبری اعلام کرد که حدود 30 مهاجم در این حمله تروریستی شرکت داشتند.

به گزارس این شبکه با توجه به اینکه مسجد الروضه متعلق به صوفی ها بوده نشانه از این حمله تروریستی ایجاد فتنه مذهبی در مصر بوده است.

واژه های کلیدی: بیانیه | انفجار | تروریسم | تروریستی | وزارت خارجه | حمله تروریستی | وزارت امور خارجه | مبارزه با تروریسم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs