تماشا کردن – ساعت پزشکی پرونده بهداشت

تماشا کردن – ساعت: پزشکی پرونده بهداشت دانشگاه کیارستمی وزارت بهداشت عباس کیارستمی درگذشت عباس کیارستمی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آیا کیت وینسلت هم جهت بازی در فیلم وودی آلن نامزد اسکار می‌شود؟

تاکنون ۱۲ بازیگر زن جهت بازی در فیلمی از وودی آلن موفق به کسب جایزه اسکار شده‌اند و باید دید کیت وینسلت سیزدهمین بازیگر زنی خواهد شد که این موفقیت را کسب می‌کند

آیا کیت وینسلت هم جهت بازی در فیلم وودی آلن نامزد اسکار می‌شود؟

آیا کیت وینسلت هم جهت بازی در فیلم وودی آلن نامزد اسکار می شود؟

عبارات مهم : جایزه

تاکنون ۱۲ بازیگر زن جهت بازی در فیلمی از وودی آلن موفق به کسب جایزه اسکار شده است اند و باید دید کیت وینسلت سیزدهمین بازیگر زنی خواهد شد که این موفقیت را کسب می کند؟

به گزارش مهر، کیت وینسلت امسال نقش مهم را در فیلم «چرخ شگفتی» وودی آلن بازی کرده است و احتمال زیادی می رود که جهت بازی در این نقش سیزدهمین زنی باشد که نامزدی آکادمی اسکار را جهت بازی در فیلمی از وودی آلن کسب می کند.

در بروزترین فیلم آلن که در جشنواره فیلم نیویورک جهت نخستین بار اکران شد و از یکم دسامبر راهی پرده های نقره ای می شود، وینسلت در نقش زنی به نام گینی بازی کرده که با یک تعمیرکار چرخ و فلک با بازی جیم بلوشی ازدواج می کند که دختری بزرگ با بازی جونو تمپل دارد. در این میان جاستین تیمبرلیک نیز نقش همراه همیشگی این دختر را ایفا می کند.

نخستین بازیگر از دوازده بازیگر زنی که تاکنون نامزدی اسکار را جهت بازی در فیلمی از وودی آلن کسب کرده، دایان کیتون بود که در نقشی اغراق شده است از خودش در سال ۱۹۷۷ و در فیلم «آنی هال» بازی کرد. کیتون جایزه اسکار را جهت بازی در این فیلم برد و آلن نیز جایزه اسکار عالی ترین کارگردانی و فیلمنامه نویسی را دریافت کرد و فیلم هم عالی ترین فیلم سال شد.

سال بعد جرالدین پگ و مورن استپلتون که هیچ یک تا آن وقت نامزدی اسکار را کسب نکرده بودند، جهت بازی در نقش یک خانواده افسرده در فیلم «صحنه های داخلی» در سال ۱۹۷۸ نامزد این جایزه شدند. هیچ یک از این دو بازیگر موفق به کسب اسکار نشد و پگ جایزه عالی ترین بازیگر مهم را به جین فوندا جهت فیلم «به منزل آمدن» واگذار کرد و استپلتون نیز جایزه بازیگر مکمل را به مگی اسمیت جهت «سوییت کالیفرنیا» باخت.

سال ۱۹۷۹ در حالی که آلن با ساخت فیلم «منهتن» از سوی آکادمی نادیده گرفته شد، ولی مریل همینگوی نامزدی عالی ترین بازیگر مکمل را جهت ایفای نقش تریسی در نقش نامزد ۱۷ ساله شخصیت آلن که ۴۲ ساله بود، به دست آورد. با این حال او این جایزه را به مریل استریپ جهت فیلم «کرامر علیه کرامر» باخت.

در دهه ۱۹۸۰ دایان وایست نه تنها نامزدی که جایزه اسکار را جهت عالی ترین بازیگر نقش مکمل جهت ایفای نقش شخصیت هالی خواهر هانا با بازی میافارو در فیلم «هانا و خواهرانش» در سال ۱۹۸۶ برد. این فیلم سه موفقیت در شب اسکار کسب کرد که اسکار عالی ترین بازیگر مرد مکمل جهت مایکل کین و عالی ترین فیلمنامه غیراقتباسی هم از جمله آنها بود.

در دهه ۱۹۹۰ سالی پر از موفقیت جهت بازیگران آلن بود و جودی دیویس نامزدی اسکار بازیگر مکمل جهت ارایه تصویری از زنی در آستانه جدایی از همسرش را در فیلم «شوهران و زن ها» در سال ۱۹۹۲ به دست آورد.

دو سال بعد «گلوله های برفراز برادوی» در سال ۱۹۹۴ نامزد هفت اسکار شد، دایان وایست با دومین نامزدی اسکار جهت نقش مکمل در فیلمی از آلن، این بار جایزه اسکار را دریافت کرد.

سال بعد میرا سوروینو جهت نقش آفرینی در فیلم «آفرودیت توانا» جهت عالی ترین بازیگر زن مکمل این نامزد را کسب کرد.

سامانتا مورتون جهت ایفای تصویری از یک زن خاموش در برابر موزیسینی با استعداد ولی غیرمسئول با بازی ارزش پن در «رذل و دوست داشتنی» در سال ۱۹۹۹ این جایزه را به آنجلینا جولی جهت فیلم «دختر از هم گسیخته» باخت.

پنه لوپه کروز جایزه عالی ترین بازیگر زن مکمل را جهت بازی در نقش همسر سابق خاویر باردم در فیلم «ویکی کریستینا بارسلونا» در سال ۲۰۰۸ به دست آورد.

به تازگی نیز در فیلم «یاسمین آبی» در سال ۲۰۱۳ کیت بلانشت جایزه عالی ترین بازیگر زن را کسب کرد. در همین فیلم سالی هاوکینز نیز نامزد اسکار جهت عالی ترین بازیگر زن مکمل شد. هر چند او این جایزه را به لوپیتا نیونگو جهت «۲۱ سال بردگی» واگذار کرد.

آیا کیت وینسلت هم جهت بازی در فیلم وودی آلن نامزد اسکار می‌شود؟

واژه های کلیدی: جایزه | بازیگر | موفقیت | نامزدی | بازیگران | کیت وینسلت | نامزد اسکار | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs