تماشا کردن – ساعت پزشکی پرونده بهداشت

تماشا کردن – ساعت: پزشکی پرونده بهداشت دانشگاه کیارستمی وزارت بهداشت عباس کیارستمی درگذشت عباس کیارستمی

گت بلاگز اخبار پزشکی دشمنان سرسخت دندان‌ها را بشناسید

یک جراح، دانپزشک و متخصص ایمپلنت گفت: بسیاری از مواد غذایی به دندان‌ها آسیب می‌زنند ولی رژیم غذایی و مسواک زدن سلامت دندان‌ها را تضمین ‌می‌کند.

دشمنان سرسخت دندان‌ها را بشناسید

دشمنان سرسخت دندان ها را بشناسید

عبارات مهم : دندان

یک جراح، دانپزشک و متخصص ایمپلنت گفت: بسیاری از مواد غذایی به دندان ها آسیب می زنند ولی رژیم غذایی و مسواک زدن سلامت دندان ها را تضمین می کند.

به گزارش گروه تحریریه سایت، امین رضا چلبیانلو جراح، دندانپزشک و متخصص ایمپلنت راجع به ارتباط تغذیه سالم با سلامت دهان و دندان اظهار کرد: خوشبختانه امروزه با پیشرفت هایی که در علم دندانپزشکی در زمینه بهداشت دهان و دندان صورت گرفته میزان پوسیدگی دندان ها بسیار کم کردن پیدا کرده است ولی به علت رژیم های غذایی ناسالم و زیاد کردن مصرف مواد غذایی شیرین و چسبنده همچنان شاهد پرسشها دهان و دندان هستیم.

دشمنان سرسخت دندان‌ها را بشناسید

وی بیان کرد: کمبود بعضی از ویتامین ها مانند b2، C ، b12 (ریبوفلاوین)، فولات و مواد معدنی مانند آهن و روی روند ترمیم نسوج دهانی تاثیر منفی می گذارد، همچنین کمبود ویتامین هایی مانند A ، E و C باعث بیماری های پریودنتال (بیماری های الیاف نسوج اطراف دندان) می شود.

این جراح، دانپزشک و متخصص ایمپلنت افزود: از جمله مواد غذایی که جهت سلامت دندان ها مضر هستند می توان به کربوهیدرات ها مانند چیبس، نان و ماکارونی اشاره کرد. باقیمانده مواد غذایی که در بین دندان ها وجود دارند باعث تغذیه باکتری های حفره دهانی و تولید اسید می شوند این اسید نیز تخریب مینای دندان را به همراه دارد و به لثه آسیب می رساند.

یک جراح، دانپزشک و متخصص ایمپلنت گفت: بسیاری از مواد غذایی به دندان‌ها آسیب می‌زنند ولی رژیم غذایی و مسواک زدن سلامت دندان‌ها را تضمین ‌می‌کند.

چلبیانلو تاکید کرد: مواد غذایی چسبنده مانند کشمش نیز از دیگر مواد غذایی هستند که باعث پوسیدگی دندان می شوند تنقلات، شیرینی ها، آبنبات ها و نوشابه های گازدار نیز به سلامت دهان و دندان آسیب می رسانند.

وی راجع به نوشابه های گازدار تصریح کرد: نوشابه های گازدار به علت اسیدی بودن و میزان بالای قند و شکر، موجب پوسیدگی دندان ها می شوند.

چلبیانلو یادآور شد: افراد باید رژیم غذایی مناسب داشته باشند و بعد از مصرف هر وعده غذایی مسواک بزنند همچنین آنها باید هر 6 ماه یک بار نیز به دندانپزشک مراجعه کنند؛ با رعایت این موارد اشخاص می توانند از بروز دندا تا میزان ۷۰ درصد جلوگیری کنند.

دشمنان سرسخت دندان‌ها را بشناسید

واژه های کلیدی: دندان | سلامت | نوشابه | گازدار | وعده غذایی | دندانپزشک | رژیم غذایی | مواد غذایی | دندانپزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs